TRI KASTAFSKA VRHA
- MAČKOV
- STANIĆ
- MAJEVI
ORGANIZATOR

SUORGANIZATORI


INFO ZA UTRKU
KAD?
Subota, 16. 12. 2023. godine. Start u 10 h
GDJE?
Gradska loža, Trg Matka Laginje, Kastav
RASPORED?
Preuzimanje brojeva: 15.12. od 18 do 20h, 16.12. od 8 do 9.30
KOLIKO?
Duga - 21 km / 600 m
Kratka - 12 km / 300 m
VRIJEME?
Elektroničko mjerenje na obje utrke, dva prolaza
NAGRADE?
U ukupnom poretku i po kategorijama
VRIJEDNE NAGRADE NAŠIH SPONZORA
Najbrži u muškoj i najbrže u ženskoj konkurenciji na 21 km Saucony i Jump2Sport nagrađuju s Endorphin tenisicama za trail.
- Težina 312 grama
- Lagana i responzivna PWRRUN-PB pjena pokreće vas u sljedeći korak
- Prozračno gornjište stvoreno od recikliranih materijala



OPIS STAZE - DUGA
- 21 kilometar
- 600 metara
- Srednje teška do zahtjevna
- Na stazi i u cilju
- Planinarske staze, puteljci i makadam
OPIS STAZE - KRATKA
- 12 kilometara
- 300 metara
- Lagana
- Na stazi i u cilju
- Planinarske staze, puteljci i makadam

DOJMOVI SUDIONIKA TRAILA 2022.






MAJEVI
411 metara
Stjenoviti Majevi vrh izuzetan je vidikovac. Prema jugu pogled je usmjeren prema zvoniku crkve sv. Jelene u Kastvu i dalje prema moru i otocima. Prema istoku širi se pogled do vrhova Gorskog kotara i Velebita. Na zapadu do masiva Učke i Ćićarije. Upravo zbog svoje pozicije, vrh je bio važna točka u razdoblju Rapalske granice koja se protezala od tromeđe Italije, Austrije i Slovenije sve do Kastva. Bila je podijeljena na 69 odsjeka i imala je 70 glavnih stupova. Na Majevu vrhu nalazi se dobro očuvani glavni granični stup "cippo principale" broj 69. Završni glavni stup broj 70 nalazio se u selu Rubeši, podno Kastva.
MAČKOV
507 metara
Mačkov vrh najviša je točka šetnice u Kastafskoj šumi. Ujedno je vidikovac i uspon na vrh nagrađuje te s pogledom na sve strane svijeta. Sjeverni Mačkov vrh obilježen je betonskim stupom iz 1927. godine, a na stijeni su planinari PD Pliš iz Klane postavili kutiju s planinarskim žigom. Na južnom Mačkovom vrhu vidljivi su ostaci Rapalske granice iz 1920. godine kojom je Kastavština podijeljena i odcijepljena od Istre. Zanimljivost su prokopani tuneli do položaja na rubu stijene, ostaci kamenih promatračnica i zaklona, te neobični oblici izbrazdanih vapneničkih stijena.
STANIĆ
465 metara
Vrh Stanić nalazi se ponad šumske ceste koja iz Breze vodi prema selu Brajani. U doba Rapalske granice vrh je bio važna strateška točka pa su pod njim talijanski vojnici izdubili sklonište u stijeni i izgradili manju kamenu kapelu. Od odmorišta Pod Stanićem (413 m) do samog stjenovitog vrha vodi strma, ali nezahtjevna šumska staza. Dolazak na vrh Stanić pruža ti uživanje u širokim pogledima od Učke na zapadu do planine Gorskog kotara i Velebita na istoku, te od mora i otoka na jugu do slovenskih planina na sjeveru. U vršnom dijelu nalazi se odmorište.
SELO CARI
Šuma Loza i Lužina
Napušteno selo Cari karakterističan je primjer narodnog graditeljstva u Kastavštini. Uz kuće za stanovanje nalazili su se gospodarski objekti – „skadnji“ za životinje i sijeno te skromne, suhozidima ograđene obradive površine. Selo je nastalo u blizini nekada važnog puta Obadi-Kastav, a posljednja je u njemu živjela obitelj Spinčić. Ivan Spinčić – „Ive Carov“, posljednji je napustio selo 1943. godine, kada je otišao u partizane. Po povratku 1945. godine, našao je već dijelom srušene kuće. Selo nikad nije obnovljeno, a od sačuvanih ostataka posebno je zanimljiva „tornica“ – dodatni dio kuće polukružnog oblika gdje se nalazilo otvoreno ognjište.
Naš Tim ZA Tri KASTAFSKA VRHA

David MAROT
Direktor utrke

Alesandro TUS
Koordinator

Srđan BRAJČIĆ
Web, PR











































